Šimtai benamių gyvūnų kasmet atsiduria prieglaudose, todėl sterilizacija padeda sumažinti nepageidaujamų gyvūnų skaičių.
Procedūra sumažina riziką susirgti gimdos, kiaušidžių, sėklidžių ir prostatos ligomis bei tam tikrais vėžiniais susirgimais.
Sterilizuoti gyvūnai vidutiniškai gyvena ilgiau, nes yra mažiau linkę į hormonų sukeltas ligas.
Kastruoti patinai tampa ramesni, mažiau domisi teritorijos žymėjimu ir agresyvumu dėl konkurencijos su kitais gyvūnais.
Kastraciją ar sterilizaciją katėms, katinams ir šunims rekomenduojama atlikti nuo maždaug 6 mėnesių amžiaus, kai augintinis jau yra pakankamai išsivystęs. Kai kuriais atvejais, ypač jei katinas pradeda ženklinti teritoriją, procedūrą galima atlikti ir anksčiau. Tikslingiausią laiką visada padės nustatyti veterinarijos gydytojas, atsižvelgdamas į gyvūno rūšį, veislę, sveikatos būklę ir elgseną.
Veterinarai rekomenduoja kalę sterilizuoti prieš pirmąją rują, paprastai tarp 6–9 mėnesių amžiaus. Ankstyva sterilizacija statistiškai reikšmingai sumažina pieno liaukų navikų, gimdos uždegimų (piometros) ir pseudonėštumų riziką. Tačiau kiekvienas atvejis individualus, todėl prieš procedūrą būtina pasitarti su veterinarijos gydytoju, kuris įvertins kalytės sveikatą ir parinks tinkamiausią laiką sterilizacijai.
Po kastracijos ar sterilizacijos gyvūnų medžiagų apykaita gali sulėtėti, todėl padidėja rizika priaugti svorio. Tačiau nutukimo galima išvengti, jei po operacijos užtikrinama subalansuota mityba, kontroliuojamas pašaro kiekis ir palaikomas aktyvus gyvenimo būdas. Reguliarus fizinis krūvis ir tinkamas racionas leis jūsų augintiniui išlikti sveikam ir energingam net ir po operacijos.
Po kastracijos ar sterilizacijos gyvūno gijimo laikotarpis paprastai trunka apie 10 dienų. Šiuo metu svarbu riboti augintinio fizinį aktyvumą, stebėti operacijos vietą, ar nėra patinimo, paraudimo ar išskyrų, ir griežtai laikytis veterinarijos gydytojo nurodymų. Tinkama pooperacinė priežiūra padeda išvengti komplikacijų ir užtikrina greitą bei sklandų gyvūno sveikimą.
Kastracija ir sterilizacija atliekama taikant saugią ir modernią anesteziją, todėl pati operacija yra neskausminga. Po procedūros naudojami veiksmingi skausmo kontrolės metodai – skiriami nuskausminamieji vaistai, kurie užtikrina augintinio komfortą gijimo laikotarpiu. Mūsų veterinarijos klinika naudoja šiuolaikinius anestezijos protokolus, kad sumažintų stresą ir rizikas tiek operacijos metu, tiek po jos.
Po kastracijos ar sterilizacijos operacijos gyvūnui dažniausiai uždedamas pooperacinis gaubtas arba specialus apsauginis drabužis, kad jis nelaižytų ar nekramtytų žaizdos. Svarbu užtikrinti žaizdos švarą, stebėti, ar neatsiranda patinimų, paraudimų ar išskyrų. Pagal veterinarijos gydytojo nurodymus gali būti skiriami nuskausminamieji vaistai, kuriuos būtina sušerti laiku. Taip pat reikėtų riboti gyvūno fizinį aktyvumą bent 7–10 dienų ir vengti šokinėjimo ar intensyvaus judėjimo, kad gijimas vyktų sklandžiai. Jei pastebite bet kokius pakitimus ar nerimą keliančius simptomus, rekomenduojama kuo greičiau kreiptis į veterinarijos kliniką.
Užsiregistruokite pas mus ir suteikite savo augintiniui aukščiausios kokybės veterinarinę priežiūrą. Mūsų komanda pasiruošusi greitai ir profesionaliai spręsti bet kokias jūsų augintinio sveikatos problemas. Nedelskite, pasirūpinkite savo augintiniu jau šiandien!